Świadectwa z Rekolekcji Spotkania:

Brzesko, marzec 2017r.

„Zrozumiałem jak wielkim przyjacielem jest dla mnie Bóg oraz jak wielką miłością mnie obdarza.”

„Pan Bóg uświadomił mi moje błędy i to, że zbaczam z jego drogi. W wyniku tych rekolekcji postanowiłam zmienić swoje życie.”

„Moje patrzenie na Boga zmieniło się. Mam do Niego większy szacunek oraz chciałabym mieć z Nim lepszy kontakt.”

„Spotkałem Go i odmienił mnie.”

„Zrozumiałam swoje postrzeganie świata. Zawsze uczęszczałam do Kościoła ( aktywnie), ale nigdy nie było nic po za tym. Teraz zamierzam zapisać się do Grupy Apostolskiej. No i po prostu starać się być lepszym człowiekiem.”

„Przez te rekolekcje pogłębiła się moja wiara w Niego, patrzę na Niego teraz z innej perspektywy. Na początku byłam może nie tyle co oddalona, ale nie przywiązywałam do tego tak dużej wagi. Miałam wielki żal do Niego, lecz po rekolekcjach wszystko co mnie raniło… odeszło.”

„Bóg był w moim życiu, Był bo był. Dopiero po tych dwóch dniach zrozumiałam, że nie jestem sama. Mimo złych relacji z rodzicami, złym stanem zdrowia ich i moim, mam do Kogo się uciec. Teraz o tym wiem. Jest mi bardzo wstyd, że nie doceniałam Boga wcześniej, mimo że potrzebowałam – uciekałam do samozadowolenia. Kocham Cie Boże.”

„Zobaczyłem Boga, który jest miłosierny, dobry. Animatorzy przez swoje świadectwa dużo ukazali, dużą cześć prawdziwego Boga i tego co zrobił w Ich życiu.”

„Podczas tych rekolekcji poczułam szczególna bliskość z Bogiem. Zrozumiałam, że On jest naprawdę blisko i pomaga mi na każdym kroku. To przyjaciel na dobre i na złe.”

„Doświadczyłam bliskości miłości Boga oraz działanie Ducha Świętego. To jest najlepiej wykorzystany czas.”

„Odzyskałem wiarę w Boga. Wcześniej byłem sceptycznie nastawiony, teraz zauważyłem w tym sens.”

„W trakcie tych rekolekcji Bóg przemawiał do mnie przez samych animatorów. Zanim tu przyjechałam, nie byłam tak blisko Boga jak teraz aktualnie. Jemu powierzyłam siebie, swoje życie. Stał się dla mnie Ojcem i za razem najlepszym Przyjacielem.”

„Dzięki tym rekolekcjom jeszcze bardziej chcę pogłębiać swoją relację z Bogiem i patrzeć na Niego jak na Przyjaciela, który zawsze jest przy mnie, pomoże mi we wszelkich przeciwnościach losu.”

„Obraz Boga zmienił się. Pokazał mi, że to jest mój Przyjaciel, który czeka non-stop na mnie.”

„Zaczęłam bardziej w Niego wierzyć i inaczej postrzegać moją wiarę. Teraz nie jest to już dla mnie zwykła modlitwa, ale rozmowa z Bogiem, który cały czas mi pomaga i nade mną czuwa.”

„Odkryłem na nowo jak bardzo ważna jest dla mnie relacja z Bogiem, spotkanie z moim najlepszym przyjacielem.”

„Bóg stał się dla mnie najlepszym przyjacielem. Zawsze On był przy mnie, lecz teraz naprawdę Go zobaczyłem. Wiem już, że muszę częściej z Nim rozmawiać, gdyż On mnie wysłucha i mi pomoże.”


„Rekolekcje były dla mnie bardzo ważnym momentem, który umocnił moją wiarę, ponieważ miałem problemy z modlitwą, a po rekolekcjach Bóg odnowił to.”

„Poznałem dary Ducha Świętego i Jego samego.”

„Był to super spędzony czas, który trudno będzie mi zapomnieć. Było to bardzo pouczające, dowiedziałam się więcej na temat Boga, na rekolekcjach było jedno z wielu, piękne doświadczenie, którego mogłam zaznać.”

„Doznałem Ducha Świętego i pogłębiłem swoją wiarę. Zacząłem się modlić i częściej będę chodzić do kościoła. Chcę także przyjść na Wspólnotę.”

„Moje myślenie podczas rekolekcji zmieniło się, myślałam, że kościół to tylko wiara, nic więcej poza tym, a po spotkaniach i po rekolekcjach uświadomiłam sobie, że Bóg jest dla mnie bardzo ważny i że daje mi coś, czego nikt mi nie daje, nie potrafię tego opisać.”

„Dowiedziałam się, że Jezus jest moim przyjacielem i że zawsze mogę na Niego liczyć. Rekolekcje umocniły moją wiarę.”

„Bóg mnie KOCHA bez względu na to, jak wyglądam i kim jestem. Wiem, że nie ma takiego grzechu, który nie zostałby mi wybaczony. Dzięki Bogu czuję się ważna i wartościowa. Po rekolekcjach stałam się bardziej pewna siebie. Wiem, że jestem bliżej Boga i że ciągle chciałabym Go poznawać. Wiem też, że dzięki Bogu mogę osiągnąć wszystko, czego pragnę i wiem, że jeżeli jest to dla mnie ważny cel, Bóg pomoże mi go osiągnąć. Doświadczyłam tzw. zaśnięcia w Bogu, wiele się też zmieniło w moim nastawieniu do kościoła, modlitwy.”

„Dowiedziałem się, że Bóg jest zawsze przy mnie i mnie kocha. Te spotkania i rekolekcje pozwoliły znowu odczuć Jego obecność przy mnie. Dowiedziałem się także, że bez względu na to, co robię, Bóg popiera moje decyzje i prowadzi mnie przez moje życie. Cały ten czas był dla mnie piękny, w każdej chwili się cieszyłem, że mogę tutaj być. Zmienił się także mój tok myślenia o Bogu. Teraz Go szanuję i w Niego bardzo mocno wierzę. Chcę, żeby inni tak samo doświadczyli tego co ja i żeby cieszyli się każdą chwilą z Bogiem. Dlatego również chcę zostać animatorem i rodzić na nowo w każdym miłość, którą daje Ci Bóg, a także wiarę. I dlatego jeszcze raz dziękuję za ten ostatni rok w moim życiu, że mógł być taki piękny i owocny.”

„Doświadczyłem podczas rekolekcji na modlitwie wstawienniczej, gdy Bóg przechadzał się wśród wszystkich zebranych na tej modlitwie i dotykał ludzi. Miałem też przekonanie, że Bóg mówił do naszych serc w sposób bardzo przekonywujący i jak widać we wspólnocie pojawiło się kilka nowych osób.”

„Jak wróciłem z Ustronia czułem nadzwyczajny spokój, co bardzo mi się podobało i chciałbym częściej tego doświadczać. Do Boga zawsze miałem dobre myślenie i to się nie zmieni. Mam nadzieję.”

„Podczas rekolekcji zrozumiałem, że Kościół to nie tylko miejsce ‘smucenia się’lecz radowania się i śpiewania. W trakcie rekolekcji doświadczyłem rozmowy z ważną dla mnie osobą.”

„Po rekolekcjach i podczas trwania spotkań wstąpiłam do oazy co z pewnością było już dla mnie czymś nowym. Dowiedziałam się, jak cudowna może być modlitwa wyrażona przez proste słowa. Czy coś zrozumiałam? Najbardziej to, że moja osoba ma wartość, że mój grzech został zwyciężony, że mogę mówić po prostu do Boga TATO! 🙂 Doświadczyłam cudownej modlitwy wstawienniczej, po prostu MEGA!”

„Podczas rekolekcji bardzo się zmieniłam (oczywiście na dobre). Zauważałam również zmiany w moich koleżankach i kolegach. Swoją postawą udaje mi się (jestem w trakcie) nakłonić niewierzącą koleżankę, aby przyszła na oazę. Chce poznać Jezusa. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa!”

„Tak, podczas rekolekcji w Ustroniu przejrzałam na oczy i uwierzyłam, że Bóg mnie kocha.”

„Dużo myślałam i wciąż myślę po rekolekcjach w Ustroniu, które pomogły mi zrozumieć kim jest Bóg. Choć dalej nie umiem tego wszystkiego pojąć, a tym bardziej napisać tutaj, to wiem, że jesteście po to, abyśmy zrozumieli swoje czyny i myśli. Uwierzyli i pogłębili swoje relacje z Bogiem. Czytanie Pisma Świętego nie daje mi obrazu Boga, ani Jezusa. Być może, że jest zapisane starym językiem, a gdy słyszę to, co mówicie prostymi słowami, to naprawdę staram się to wszystko pojąć.”

„Wyjazd do Ustronia naprawdę wiele dla mnie znaczył. Lepiej dogaduję się z rodzicami.”

„Po rekolekcjach w Miedoni, a szczególnie na modlitwie wstawienniczej uświadomiłem sobie, że można coś zmienić. Dzięki zachętom moich przyjaciół wstąpiłem do Oazy. Teraz jestem szczęśliwy. Odkryłem jak wielka jest Boża miłość i za to chwała Panu!”

„Dzięki rekolekcjom stałam się ‘inna’. Więcej się modlę, bo wiem, że modlitwa pomaga w życiu. Dzięki modlitwie poprawiły się moje stosunki z mamą, na które kiedyś narzekałam. Poznałam dużo osób (teraz bardzo ważnych) i w ogóle.