Rekolekcje

REKOLEKCJE SPOTKANIA

Pierwszym krokiem do przyjaźni jest spotkanie – dlatego powstały Rekolekcje Spotkania, w czasie których poznajemy osoby, które w pewnym momencie swojego życia zaprzyjaźniły się z Jezusem, a dzięki ich historii uczestnik sam ma okazję do zbudowania z Nim relacji. Rekolekcje Spotkania są pierwszym etapem, do którego zapraszamy każdego, kto przygotowuje się do bierzmowania i/lub ma w sobie pragnienie doświadczenia poznania Jezusa, oraz są integralną częścią Programu „Młodzi na Progu”.

REKOLEKCJE ŚRODOWISKA

Zapraszamy do przeżycia Rekolekcji Środowiska, jeśli: masz za sobą pierwsze spotkanie z Bogiem, przeżyłeś czas pięknej modlitwy, doświadczyłeś spotkania… Pragniesz więcej! Nie będziemy mówić o tym, jak chronić przyrodę ale zobaczymy, czy Bóg chce być obecny w miejscach, w których jesteś na co dzień – w domu, w szkole, w kościele czy w Twoich relacjach i emocjach. Spojrzymy na to, jak wygląda Jego zaangażowanie w Twoją codzienność oraz na to, do czego i w jaki sposób On chce Cię dziś zaprosić!
Aby wziąć w nich udział, powinieneś:
– być uczestnikiem Rekolekcji Spotkania, i/lub;
– być we wspólnocie przy parafii.
Zachęcamy do udziału także członków ekipy, którzy nie przeżyli tychże rekolekcji.

REKOLEKCJE KRÓLESTWA

Pragniesz zmierzyć się ze swoimi trudnościami i poznać, jaką postawę wobec nich ma Bóg, Rekolekcje Królestwa są dla Ciebie!
Może często wydaje Ci się, że sobie nie poradzisz. Może czujesz, że zwycięstwo zdecydowanie nie leży po Twojej stronie. Może uważasz, że nie warto walczyć, bo nie masz szans na wygraną. Może doświadczasz w swojej codzienności trudności, które – jak przeciwnik króla Dawida – są kilkakrotnie większe i bardziej uzbrojone od Ciebie. Jeżeli marzysz o tym, aby z taką samą pewnością, z jaką powiedział to bohater naszych Rekolekcji, powtórzyć za nim: „Pokonam cię!” w odpowiedzi na to, co dziś wydaje Ci się zbyt trudne – zapraszamy na weekend, kiedy chcemy praktykować sposób, który pomoże Ci odnieść zwycięstwo!
Aby móc pojechać z nami, wskazane jest, abyś wcześniej :
– był uczestnikiem Rekolekcji Środowiska;
– był we wspólnocie przy parafii.
Zachęcamy do udziału także członków ekipy, którzy nie przeżyli tychże rekolekcji.

REKOLEKCJE PASJI

Niezależnie od tego, czy uczestniczyłeś wcześniej w naszych rekolekcjach, czy jeszcze nie miałeś takiej okazji, serdecznie zapraszamy Cię na tygodniowy, wakacyjny turnus Rekolekcji Pasji. Bóg dał Ci talenty po to, abyś mógł je rozwijać – być może jeszcze ich nie odkryłeś, albo uważasz, że wcale ich nie otrzymałeś – jeśli tak, daj się zaskoczyć! Wyrusz z nami w niesamowitą podróż, w czasie której poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz, jak żyć pełnią życia, a przede wszystkim – odkryjesz, co kryje się w słowach „Stworzyłeś mnie tak cudownie” (Ps 139,), gdzie Bóg pełen dumy mówi dziś do Ciebie: „jesteś Moją pasją!”.
Zachęcamy do udziału także członków ekipy, oraz osoby przed rozpoczęciem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy nie przeżyli tychże rekolekcji.

REKOLEKCJE SAMARYTANIN

Nasz Bóg nie jest zwolennikiem bólu, choroby i cierpienia, ale jest Tym, który chce uzdrawiać wszystko to, co z jakiegokolwiek powodu potrzebuje uzdrowienia. Nie odwraca się, mówiąc, że to, co w Twoim życiu jest trudne, nie jest dla Niego ważne, ale pragnie zaprosić Cię do tych wspomnień, relacji czy zdarzeń, które są, bądź były dla Ciebie raniące i pomóc Ci zwyciężyć. Tylko Ten, który prawdziwie kocha, ma prawo mówić o trudnych rzeczach i On pragnie, abyś podjął kolejny krok w Jego stronę – krok przyjmujący przebaczenie i uzdrowienie, otwierający Cię na pełnię Życia, które dla Ciebie zaplanował. W czasie tego weekendu przemierzymy drogę z Jerozolimy do Jerycha, która będzie równocześnie drogą w głąb Twojej przeszłości i tych miejsc, do których tylko Bóg ma prawo dzisiaj wejść. Zapraszamy Cię na Rekolekcje Samarytanin, jeśli:
– byłeś uczestnikiem Rekolekcji Środowiska i Rekolekcji Królestwa;
– formujesz się we wspólnocie.

LETNIA SZKOŁA MŁODEGO EWANGELIZATORA

To bardzo intensywny tydzień, w czasie którego razem nauczymy się, jak mówić innym o Bogu tak, aby chcieli słuchać i jak robić to w sposób inny, niż zawsze. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na trudne pytania, które mogą paść w czasie rozmowy o tym, dlaczego wierzysz, oraz zobaczymy, w jakich okolicznościach możesz dzielić się swoją wiarą. Nie zamierzamy przekazywać Ci teologicznej wiedzy wyłożonej na stół, ale pomóc odnaleźć sposób, w który Ty będziesz chciał i będziesz wiedział, że możesz głosić innym to, jak Bóg zmienia Twoje Życie i kim jest dla Ciebie dzisiaj. Jeśli w jakimś momencie swojego życia doświadczyłeś miłości kochającego Boga Ojca i chcesz się dzielić tą miłością – ten tydzień jest przygotowany specjalnie dla Ciebie.
Aby móc pojechać z nami, konieczne jest, abyś wcześniej:
– był/a uczestnikiem Rekolekcji Środowiska, Królestwa, Samarytanin;
– angażował się w prowadzenie programu Młodzi na Progu w parafii;
– miał/a doświadczenie przeżywania kursu w ekipie posługującej.

Głosimy Ewangelię Młodym, bo doświadczamy tego, że Miłość Boga odpowiada na pytania, zmienia życie i nadaje sens.